KADINLAR İÇİN KENDİ ÜZERİNDE ÇALIŞMANIN AŞAMALARI

Sizden sıkça durumunuzu anlattığınız, çözüm nedir? sorunu çözmem ne kadar sürer? diye sorduğunuz mesajlar alıyorum. Bazen de bu sorunu uzun zamandır çözmeye çalışıyorum ancak hala çözemedim diyen kadınlar oluyor. Öncelikle göz önünde bulundurmamız gereken nokta, hayatımızda bizi rahatsız eden bir durumu birinin bize söyleyeceği birkaç cümle, birkaç öneri ile çözmemiz mümkün değildir. Nasıl ki o sorunun oluşması bir süreç ise çözüm de süreçtir. Bu sürecin uzunluğu, kişinin hedefinin ne olduğuna, farkındalık seviyesine, direnç seviyesine, ne kadar kararlı olduğuna, ne kadar çaba gösterdiğine bağlı olarak değişir. Her insan için süre farklıdır.

Einstein’in ünlü sözünü hatırlatmak isterim: “Bir problemi, onu ortaya koyan bilinç düzeyi ile çözemezsiniz.” Haliyle çözüm için bizim bilinç seviyemizi, yani farkındalığımızı geliştirmemiz gerekiyor. Farkındalık adım adım gelişir. Önce bir şeyi fark ederiz yeni bir seviyeye gelmiş oluruz, o seviyeden hayata baktığımızda daha farklı şeyler fark ederiz ve farklı bir seviyeye geçeriz. Böyle böyle sorunu çözene kadar ilerleriz.

Bazen de bir sorun yoktur, kişi potansiyelini geliştirmek istiyordur. Durum her ne olursa olsun doğru adımlarla ilerlendiğinde kalıcı değişim daha hızlı olur.

Kişi kendi üzerinizde kararlılıkla çalışmaya başladığında:
– Durumumun nasıl değiştiğini
– İnsanlara yaklaşımının nasıl değiştiğini
– Hayatındaki olayların nasıl değişmeye başladığını ve şükran duymaya başladığını
– Aynı olaylar karşısında tepkisinin değişmeye başladığını ve çok daha olgun davranmaya başladığını
– Hayallerinin nasıl gerçekleşmeye başladığını gözlemlemeye başlıyor.

"Dişil mutluluğa ulaşmanın 6 seviyesi" videosu kadının kişisel gelişim yolu ile ilgili daha net bir fikriniz olmasını sağlayacaktır.

Kendimiz üzerinde çalışmanın aşamaları nelerdir?

1. Hedefinizi belirleyin. Tam olarak ne istiyorsunuz? Hedefiniz net, anlaşılır, gözünüzü kapattığınızda ayrıntısıyla gördüğünüz ve başka insana anlattığınızda onun da tam olarak anlayacağı gibi olmalı. Hedefinizi hayal ettiğinizde bedeninizde hoş bir his olduğunu, enerjinizin yükseldiğini hissetmelisiniz. Bunun anlamı, bu isteğin başkaları tarafından size dayatılmadığı, gerçekten sizin gönlünüzün isteği olduğudur.
Ücretsiz webinarlar sayfasında bulabileceğiniz “Hayal haritası hazırlama” webinarı size yol gösterebilir.
Uyarı: Gerçek ve gerçek olmayan hedefler vardır. Başka bir insanın bir şeyi yapmasına bağlı olan hedeflerimiz gerçek dışı, bize bağlı olmayan hedeflerdir. YouTube’daki “Beklenti tuzağı” isimli videoyu izlemenizi öneriyorum. Hedefimizin gerçek hedef olması gerekir.
2. Anne ve babanızla ilişkilerinizi şifalandırın. Onlara karşı kırgınlıklarınızı salmak, onların bütün özelliklerini oldukları gibi kabul etmek için çalışın. Kendinizi olduğunuz gibi kabul etmek için anne ve babanızı oldukları gibi kabul etmek şart koşuldur. “Kalbini Şifalandır” maratonu, “Aşkın Kaderini Baştan Yaz” mini kursu size bu konuda yardımcı olacaktır. Anne ve babanızla olan ilişkinizi şifalandırdıktan sonra soyunuzla ilgili çalışmak sizi daha da güçlü hissettirecektir. Soyu, onlardan size aktarılan gücü ve hediyeleri anladığınızda attığınız adımları daha özgüvenli atacak, destek hissedeceksiniz.
3. Kendinizi ve bedeninizi sevmek üzerine çalışın.
“Kalbini Şifalandır”“Cinsellik Maratonu”, iki sende bir yeni grupla yaptığımız “Işıldayan Kadın”  çalışmaları size bu konuda yardımcı olacaktır. İç dünyanızla ilgili yaptığınız bu çalışmaları çalışmaları mutlaka spor yaparak, masaja veya spa’ya giderek destekleyin.
4. Kalbinizi açmak ve insanlarla kalbi açık iletişim kurmak için çalışın.
Belirlediğiniz hedef ne olursa olsun – beraberlik, kariyer, kendini gerçekleştirme, arkadaşlık ilişkileri… ancak kalbinizi açtıktan sonra ona ulaşabilirsiniz.  Kalbini açmak, sizin gerçeğinizden farklı olan gerçekliklere kabul geliştirmekle olur. “Hayallere ulaşma”, “Yalnızlıktan Beraberliğe Adım Adım Yol Haritası”, “Dişil Bereket” çalışmalarımızdan destek alabilirsiniz.
5. Korktuğunuz bastırılmış duygularla çalışın.
Onları tekrar hissetmek, hissedip bedenden atmak için. Bunun için iyi bir terapistle çalışabilir, kendi kendinize duygularınızı anlama, ifade etme çalışmaları yapabilirsiniz.
6. Cinsel enerjinizi geliştirin. “Cinsellik Maratonu” kursu size bu konuda yardımcı olacaktır.