SUZAN KİMDİR?

Ben Suzan Mutlu – kendini keşfetmeyi seven bir kadın, aynı zamanda diğer kadınları da kendi keşif yolculuklarında destekleyen bir yaşam koçuyum. Kendime seçtiğim misyon, benim kendi hayatımı değiştirdiği gibi diğer kadınların da kendi hayatlarını iyiye doğru değiştirmeleri için onları motive etmek.

Kendi hayatımda sayısız başarısız ilişkiden geçtim, hem karşı cins hem de yakınlarım ve arkadaşlarımla. Uzun yıllar ebeveynlerimle çatışma halindeydim. İş hayatımda defalarca iş yeri değiştirdim, başarısız bir iş kurma deneyimi yaşadım. Hayatımın çoğunu sadece temel ihtiyaçlarımı giderebilme seviyesinde yaşadım. Kalbimin kapalı ve korkularla dolu olduğunun, hayatımın tamamını kurban pozisyonunda yaşadığımın farkında bile değildim. Daha sonra 35 yaşlarımda iken farklı hayatlar olduğunu fark etmeye başladım. Etrafta güzel ve güçlü ilişki kuran insanlar, hayallerine ulaşan insanlar, hayatlarını genel olarak mutluluk ve memnuniyet halinde yaşayan insanlar olduğunu fark etmeye başladım. Bu aşamada kişisel gelişim eğitimleri hayatıma girmeye başladı. Önce iş hayatım olumlu yönde değişmeye başladı, başarılı bir e-ticaret firması kurdum. Buradan gelen motivasyonla ilişkilerimi de değiştirebileceğimi hissettim. Ailemle, arkadaşlarımla ilişkilerim olgun ve dengeli ilişkilere dönüştü. Partnerimle o zamanlar başlayan beraberliğim de tatmin edici bir ilişki olarak sürüyor.

Hayatımdaki bu olumlu değişiklikler sonrasında içimde kişisel gelişimle ilgili çalışmalar yapmak ve öğrendiklerimi başkalarına da aktarmak için durdurulamaz bir istek oluştu. Yaşam koçluğu, NLP, quantum psikoloji, aile dizimi eğitimleri aldım. Dünyanın sağlıklı dişil enerjiye ne kadar ihtiyacı olduğunu fark ettim ve Mutlu Kadınlar Akademisi’ni kurdum. Burada kadınlara yönelik grup çalışmaları yapıyorum, kendi kişisel deneyimimi ve öğrendiklerimi paylaşıyorum.

Tabii ki kendi yolculuğum devam ediyor, hayatımda çok güzel olan şeylerle birlikte ikilemler ve aşmam gereken engeller ortaya çıkıyor. Ancak bugün bunların her birinin bir hediye olduğunun ve beni zenginleştirdiğinin farkındayım.

Ben yapabiliyorsam, sen de yapabilirsin!

Eğitimler:

Üsküdar Üniversitesi – Uygulamalı Psikoloji Yüksek Lisans

İstanbul Teknik Üniversitesi – Yüksek Kimyager

Livcon Akademi – Temel koçluk, NLP, Psikolojinin temelleri

Natalia Kobilkina ve Larisa Renar – Dişil enerji, Kadın ve Erkek psikolojileri eğitimleri

Orianne Corman – Sistemik dizimler ve ilişki koçluğu

Anna Nurjan – Aile dizimi, Sistemik dizimler